Правила безпеки

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ, ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ ПІРОТЕХНІКИ:

При запуску піротехнічних виробів виберіть відкриту площадку. Уважно вивчіть інструкцію, зазначену на упаковці. Переконайтеся, що в радіусі небезпечної зони, зазначеної в інструкції, відсутні будівлі, дерева, легкозаймисті рідини, проводи й подібні предмети.

Радіус небезпечної зони для запуску піротехнічних виробів не менше 20 метрів. Поставте виріб на рівну тверду горизонтальну поверхню. Ретельно ущільните грунт або сніг під виробом. Для виключення перекидання закріпіть виріб з боків важкими предметами, присипте землею або снігом. Звільніть і розправте гніт.

З витягнутої руки підпаліть кінець гніту і відійдіть на безпечну відстань. Рекомендована відстань до глядачів дивляться феєрверк 25-30 метрів.

Якщо після підпалу салютна установка не почала працювати, або відстріляли не всі заряди, то наближатися до неї можна не раніше ніж через 15-20 хвилин! Це не спрацював виріб слід замочити на 2 доби у воді і утилізувати з побутовими відходами.

Будьте уважні - мають місце найбільш часті помилки:

1. Якщо встановити виріб на нерівну поверхню і не закріпити його, то виріб може перекинутися і почати стріляти в різні боки.

2. Якщо, не почекавши 15-20 хвилин, підійти або нахилитися над не спрацювала виробом, ризикуєте отримати серйозну травму!

3. Якщо запускати вироби поруч з деревами або будинками, може спалахнути крона дерева або речі на балконі.

4. Розбирати не спрацювала виріб заборонено - це дуже небезпечно!

5. Не запускайте римську свічку з рук, в разі, якщо у неї був деформований паперовий корпус, заряд може застрягти в цьому місці і, розірвавшись в трубі, заподіяти травму! Особливо небезпечно, якщо Ви ще і тримайте свічку гнітом до себе, тому як заряди вилітають з боку гніту!

6. При запуску ракет дуже важливо, щоб ракета могла легко вийти з місця закріплення разом з паличкою, в іншому випадку, піротехнічний прискорювач відпрацює на землі, ракета не злетить і розірветься салютом на землі!

7. Ні в якому разі не намагайтеся запустити ракету з рук, тримаючи її за дерев'яний стабілізатор. Реактивна струмінь від піротехнічного прискорювача може дуже сильно обпекти Вам руки!

8. Будьте уважні до сили вітру на вулиці. У процесі польоту, ракета завжди летить трохи в сторону вітру, і якщо вітер сильний, то ракета може почати летіти горизонтально землі або навіть почати повертатися на землю!

9. При запуску міномета розмотайте гніт заряду і дуже акуратно введіть заряд в трубу, будьте уважні, кулька повинен перебувати зверху а вишибной заряд знизу.

10. Забороняється використання піротехнічних виробів усередині приміщень!

Всі правила, зазначені вище, є узагальненими!

Деякі вироби можуть мати певні особливості, тому РЕТЕЛЬНО ВИКОНУВАТИ ІНСТРУКЦІЮ ЕКСПЛУАТАЦІЇ, ВКАЗАНУ на упаковці КОЖНОГО феєрверка!